Terminarze klubów 2015
Najbliższe patronowane koncerty
Ostatnie posty na forum
Janko Raseta - koncert 1.08.2010
|
|
Data: 2010-07-01
Klub:
Sala Starej Giełdy
Janko Rašeta jest dziewiętnastoletnim gitarzystą z Wrocławia.
Obecnie studiuje gitarę klasyczną w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze w Niemczech.
Pomimo młodego wieku Janko Rašeta jest 23-krotnym laureatem znaczących konkursów gitarowych. Cieszy się opinią jednego z najbardziej utalentowanych gitarzystów swojego pokolenia w Europie.
Janko od ósmego roku życia regularnie występuje na koncertach i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Grał między innymi w Austrii, Belgii, Niemczech, Serbii, Czarnogórze, Czechach i w wielu miastach w Polsce. Sam również organizuje własne koncerty, tłumnie odwiedzane przez publiczność. Wrocławianie na pewno pamiętają jego tradycyjnie już organizowanie występy: początkowo w Art Hotelu, a obecnie w gmachu „Starej Giełdy” przy Placu Solnym.
Nagrał dwie płyty CD, pierwszą w wieku zaledwie dziesięciu lat.
Poza grą na gitarze zajmuje się kompozycją, prezentując w ten sposób swoją kompleksową osobowość muzyczną.
Janko jest też laureatem konkursów kompozytorskich; jego ostatni sukces w tej dziedzinie to muzyka filmowa: krótkometrażowy film „Afterparty” zdobył pierwszą nagrodę w konkursie w ramach Dni Fantastyki 2010 we Wrocławiu. Janko skomponował muzykę do tego filmu; jest także autorem montażu.
www.jankoraseta.com
Cena biletów: 10 zł - normalny, 5 zł - ulgowy.
Bilety do nabycia w OKiS, Wrocław, Rynek-Ratusz 24
Komentarze
|
|
I think one of your advertisements caused my internet browser to resize, you might want to put that on your blacklist. Dodał(a) ~nurse assistant |
|
|
Nice site, nice and easy on the eyes and great content too. Dodał(a) ~occupational therapy |

© 2008.