Koncerty Wrocław
Kalendarz koncertów    |    Koncerty     |     RSS     |     Bilety    |     Galeria     |     Teledyski     |     Dodaj koncert


Forum muzyczne wROCK.pl
Wrocław Rock Portal - dyskusje, koncerty, zespoły

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mikrofon do growlu
Autor Wiadomość

Krwawy


Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-07-31, 14:41   Mikrofon do growlu

Witam. Ze znajomymi we wrześniu zakładamy kapelę death'coreową i muszę jako wokalista zaopatrzyć się w jakiś mikrofon. Więc mam zapytanie czym powinienem się kierować przy wyborze mikrofonu odpowiadającego do growlowania (nie znam się więc nie wiem czy to jest jakaś różnica)? Na jakie cechy mam patrzeć?
 
 

david_insult



Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 204
Wysłany: 2007-07-31, 16:36   

:) dobry mikrofon nada się do wszystkiego ... o specjalnym mickach do grołla, nie słyszałęm hehe:)
_________________
our existence is an insult to god
www.insult.pl
www.myspace.com/insultbandpl
 
 

Krwawy


Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-07-31, 21:48   

Przy tych opisach mikrofonów to się gubię, nie wiem co jest istotne. Na co zwracać uwagę przy zakupie?
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2007-08-01, 00:55   

http://sklep.vobis.pl/foto.ashx?w=350&s=843628

Polecam do growlu ;)
_________________
 
 

Krwawy


Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-08-01, 01:24   

To jest z podstawką więc nie wiem czy za wygodne by z tym na stojąco pracować. Hmmmm?
 
 

david_insult



Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 204
Wysłany: 2007-08-01, 01:40   

Krwawy: Kapral troszkę zszydził po prostu, no ale że nowy jesteś to nie skumałeś;P ... chyba że szydzisz z niego że skumałeś ale udajesz że nie skumałeś :D ...

w jakiej cenie chcesz kupić ten mic, to coś doradzę może, bo jak chcesz przeznaczyć "parę" złoty to nie mamy co mówić o dobrym micku
_________________
our existence is an insult to god
www.insult.pl
www.myspace.com/insultbandpl
 
 

Krwawy


Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-08-01, 13:20   

david_insult napisał/a:
Krwawy: Kapral troszkę zszydził po prostu, no ale że nowy jesteś to nie skumałeś;P ... chyba że szydzisz z niego że skumałeś ale udajesz że nie skumałeś :D ...

w jakiej cenie chcesz kupić ten mic, to coś doradzę może, bo jak chcesz przeznaczyć "parę" złoty to nie mamy co mówić o dobrym micku


No po chwili sobie na tej stronce poszukałem że ten mikrofon to jest w akcesoriach do kompa więc lipa.

No nie wiem tak do 200 zeta.
 
 

Yaga
Uwaga, gryzę ]:-)



Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 781
Skąd: Wrocław/BD
 
Wysłany: 2007-08-01, 13:38   

za 200 to raczej niczego nie znajdziesz... Ale skoro zwracasz sie do nas ;) z takim problemem, wnioskuje, ze dopiero zaczynasz swoja przygode w branży ;) i raczej niczego ekskluzywnego potrzebowac nie bedziesz. Inzynier za 7 miesięcy Jaga da Ci wiec rade zyciowa - nie wazne, jaki masz mikrofon, wazne jest, czy potrafisz spiewac! (zeby ew. NIE rzygać do mikorofonu i zeby to co robisz bylo strawne dla grona nieco wiekszego nie Ty i tylko Ty :D )

a tak powaznie to ostatnio patrzylam na majki w sklepie muzycznym i jedyne w okolicach 200zl, byly jakiej tandety made in Tajwan, wygladajace jak zabawki dla dzieci (firma SHURE o ile sie nie myle). ogolnie- nie radze, chyba, ze nie masz innego wyjscia...
_________________

http://ewstom.pl/
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2007-08-01, 14:57   

A sprowadzić coś z ciepłych krajów gdzie jest taniej? : )

Ja myślę że za 200 zł znajdziesz wystarczający mikrofon na początek, dopóki np. kapela zacznie grać poważniejsze supporty :] strzelam że połowa mikrofonów w klubach (jesli są wokaliści którzy z nich korzystają) zalicza się do niskiej półki cenowej.

Może poszukaj w sieci info na temat sprzętu wokalistów którzy growlują lub śpiewają tak jak byś chciał - może zobaczysz jakiś trend/która firma przeważa itp. Z drugiej strony walniesz kasę w mikrofon a trafisz do salki z Unimilem (Unitra czy co tam) to trochę szkoda : )

No i oczywiście używki na Allegro subskrybować
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

nikt



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 296
Skąd: Nowy Sącz/Wrocław
 
Wysłany: 2007-08-01, 19:19   

sprowadz?? sprzet za 200zl?? hehe no spoko. tylko przesylka wiewej wyjdzie niz ten caly sprzet
_________________
www.sevenstring.pl
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2007-08-01, 21:01   

No tak ale jak masz przesyłkę kombinowaną z innymi rzeczami/wujka co przylatuje to łatwiej niż laptopa sprowadzić, zawsze 1% szansy jest
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

FurioSan



Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 226
Wysłany: 2007-08-03, 13:05   

Yaga napisał/a:
Inzynier za 7 miesięcy Jaga

statystyki z roku wyzej

Odsetek osob ktore nie zlozyly podania o przesuniecie terminu skladania pracy dyplomowej i obronily sie w terminie to okolo 6% :)


a co do mikrofonu. Nie do konca jest tak ze tajwanski/chinski/malezyjski/dalekowschodni mikrofon, ktory jest taszy od modelu znanej europejskiej badz hameryckiej firmy jest gorszy.
no ale mowa tu o innych mikrofonach i innej polce cenowej ( taki sE audio - wielkomembranowy, studyjny, lampowy potrafi berzmiec lepiej niz jego odpowiednik 8 razy drozszy ) - ale to tylko ewenementy gdy rozwaza sie nad kupnem drogiego mikrofonu lub ekstremalnie drogiego :)

za 200 zl kupuj cokolwiek co pisza ze jest do wokalu i jest jakiejs znanej firmy :)
_________________
As a young man, I plug into the tube,
but the stench of all that pretense
I cannot muddle through.
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2007-08-03, 14:42   

No ale nie wiem, czy tu jest się nad czym rozwodzić, skoro to ma być mikrofon do growlu... byleby przenosił sygnał, no nie? :D
_________________
 
 

Yaga
Uwaga, gryzę ]:-)



Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 781
Skąd: Wrocław/BD
 
Wysłany: 2007-08-03, 16:17   

Furio: :P :P Ja sie obronie w terminie :P Nie mam zamiaru spedzic na tym wydziale nia pol minuty wiecej niz bedzie potrzeba (tym bardziej, ze nie mam zadnych plecow i wycisnelam stypendium naukowe 3 stopnia, dam im w lape te caaaaale tłuste 300 zl i mnie przepuszcza ;) )
A wiesz jaki mam temat?? :D "Modelowanie i prognozowanie strat finansowych na potrzeby
Urzędu Miasta. Analiza empiryczna danych dot. strat finansowych z poprzednich lat, estymacja, prognozowanie i symulowanie złożonych procesów Poissona, zaproponowanie modeli i ocena ich efektywności."
- Weron. Jaga rulzz ;)

Kapral: Buehehe ale przeciez growl to takze sztuka! Wspolczesna! Jak smiesz przyrownywac ten porazajacy rzyg do zwyklego przesylania sygnalu??? a gdzie kontemplacja, gdzie umilowanie dla sztuki?! Gowniany mikrofon uniemozliwi dobiorcy zrozumienie jakze glebokich tresci plynacych z ust artysty!! ;)
_________________

http://ewstom.pl/
 
 

Krwawy


Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-08-03, 16:48   

Yaga napisał/a:
Furio: :P :P Ja sie obronie w terminie :P Nie mam zamiaru spedzic na tym wydziale nia pol minuty wiecej niz bedzie potrzeba (tym bardziej, ze nie mam zadnych plecow i wycisnelam stypendium naukowe 3 stopnia, dam im w lape te caaaaale tłuste 300 zl i mnie przepuszcza ;) )
A wiesz jaki mam temat?? :D [b]"Modelowanie i prognozowanie strat finansowych na potrzeby
Urzędu Miasta. Analiza empiryczna danych dot. strat finansowych z poprzednich lat, estymacja, prognozowanie i symulowanie złożonych procesów Poissona, zaproponowanie modeli i ocena ich efektywności."[/b] - Weron. Jaga rulzz ;)

Kapral: Buehehe ale przeciez growl to takze sztuka! Wspolczesna! Jak smiesz przyrownywac ten porazajacy rzyg do zwyklego przesylania sygnalu??? a gdzie kontemplacja, gdzie umilowanie dla sztuki?! Gowniany mikrofon uniemozliwi dobiorcy zrozumienie jakze glebokich tresci plynacych z ust artysty!! ;)


Growlowanie to nie taka prosta sztuka jak się osobą postronnym wydaje. Trzeba ćwiczyć głos tak jak to robi każdy śpiewak i po prostu trzeba się tego nauczyć. Ważna jest technika bo bez nie to kicha i gardło się w dodatku zdziera.
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2007-08-03, 18:30   

Ej stary, ale Ty możesz nam przedstawiać filozofie growlu z każdej strony, a summa summarum i tak chodzi o to, co odbiera słuchacz i jak to rozumie. Moim skromnym zdaniem do growlu wystarczy mikrofon, który jest 'poprawny', czyli działa tak, jak każdy mikrofon do wokalu działać powinien.
_________________
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2007-08-03, 20:20   

Ciekawe co byś powiedział jakbym napisał "summa summarum do basu wystarczy kabel, który jest 'poprawny' czyli działa tak jak każdy kabel działać powinien" że o przystawkach nie wspomnę : )
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2007-08-03, 22:29   

Jakbym grał muzykę w której bas by grał prymy, non stop wtórując gitarę, albo nawet nie (coś jak Slayer dajmy na to) i miałbym podejście do basu w kontekście takiej właśnie muzyki, to myślisz, że bym ładował forsę w takie wiosło jak Nexus? Kupiłbym sobie Ibaneza BTB, albo SR, kable sam bym zlutował i miał jakieś kombo, co głośno gra. I tak by nikt o brzmienie basu nie dbał (ergo: growluję, a nie śpiewam tenorem partii operowych). Ale że interesuje mnie trochę dżez, trochę funk i takie tam smuty, to kombinuję, żeby mieć brzmienie takie, jak mi się podoba.
Nie oszukujmy się i nie przyrównujmy growlu do dżezowych solówek na basie, kiedy w rzeczywistości są to takie prymki właśnie ;)
_________________
 
 

Yaga
Uwaga, gryzę ]:-)



Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 781
Skąd: Wrocław/BD
 
Wysłany: 2007-08-03, 22:55   

Krwawy napisał/a:


Growlowanie to nie taka prosta sztuka jak się osobą postronnym wydaje. Trzeba ćwiczyć głos tak jak to robi każdy śpiewak i po prostu trzeba się tego nauczyć. Ważna jest technika bo bez nie to kicha i gardło się w dodatku zdziera.



NO co ty?? oO To ja nei wiedzialam, wybacz prostej kobiecie, ktora slucha diso i w zyciu nie spiewala i zadnego instrumentu w reku nie miala :D


Kapral, dokladnie :P Z tym, ze ja nawet komba nie mam ;)
_________________

http://ewstom.pl/
 
 

Dale Cooper
PlektrON



Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 229
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2007-08-04, 00:40   

No już dajcie spokój nowemu, wyjadacze :P
_________________
www.gitara-online.pl - Alternatywne Forum Gitarowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi




Kontakt Polityka prywatności


Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów, redakcja nie odpowiada za treść wiadomości, artykułów i komentarzy.
Przygotowanie i administracja: © wROCK 2002-2013 by d0ti, Jaras.

Statystyki:


Wrocław - koncerty | wrocławskie zespoły | dolnośląskie | wydarzenia muzyczne | sklep muzyczny | ogłoszenia | zdjęcia | terminarze | bilety | relacje | muzyka na Dolnym Śląsku