Koncerty Wrocław
Kalendarz koncertów    |    Koncerty     |     RSS     |     Bilety    |     Galeria     |     Teledyski     |     Dodaj koncert


Forum muzyczne wROCK.pl
Wrocław Rock Portal - dyskusje, koncerty, zespoły

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
5.11 NYIA i MOTHRA (Madness)
Autor Wiadomość

nikt



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 296
Skąd: Nowy Sącz/Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-02, 23:30   5.11 NYIA i MOTHRA (Madness)

idzie ktos ?? bo nie widze info o tym koncercie nigdzie

:twisted: dobry szatan nie jest zły :twisted:
_________________
www.sevenstring.pl
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2006-11-03, 00:24   

Nyia to są kolesie, którzy kiedyś w KOBONG grali, czy może coś mieszam?
_________________
 
 

Cement
mały, uczesany, asceta



Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 256
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-03, 00:33   

jak styknie z kasą to będe
_________________

 
 

nikt



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 296
Skąd: Nowy Sącz/Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-03, 00:57   

Kapral napisał/a:
Nyia to są kolesie, którzy kiedyś w KOBONG grali, czy może coś mieszam?


z tego co wiem to tak

czy to wazne??

wazne ze dobra muze robia :twisted:
_________________
www.sevenstring.pl
 
 

xgrzesx


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 298
Wysłany: 2006-11-03, 01:14   

kto zna mothre to wie, ze to piekne matematyczne polamance
 
 

stemp



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-11-03, 02:03   

...poszedlbym chetnie...
...ale nie bedzie mnie we wro... :(
_________________
seems to me to be the insanity
it seems to me i've become the oddity

http://www.myspace.com/deadbrokeband
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2006-11-03, 02:24   

LathspeeL napisał/a:
kto zna mothre to wie, ze to piekne matematyczne polamance


Matematyczne jest różne od piękne.

A co do muzyków - owszem, że to ważne, bo skoro w Kobong zagrali z duszą i bardzo fajnie, to jest poniekąd taka rekomendacja :}
_________________
 
 

USAGI
yume...



Dołączyła: 06 Kwi 2006
Posty: 1097
Skąd: dream...
 
Wysłany: 2006-11-03, 03:49   

A ja ne wim nawet co to... I bede padnieta po 2,5 dniach imprezy massowej która mam na głowie wiec sie na ten koncert newybiowem...

Ale miłej zabawy zyczem :]
_________________
za dźwiękiem podążając <3
 
 

nikt



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 296
Skąd: Nowy Sącz/Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-03, 11:57   

Kapral napisał/a:
A co do muzyków - owszem, że to ważne, bo skoro w Kobong zagrali z duszą i bardzo fajnie, to jest poniekąd taka rekomendacja :}


zupelnie inna muze graja,nawet do neumy to nie jest podobne.
_________________
www.sevenstring.pl
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-03, 12:31   

Info jest na wrocku (wklejam treść newsa)

--------------------
5 listopada 2006, we wrocławskim Madness, o godz. 18.00 odbędzie się koncert Nyia. Zaprosiliśmy do wspólnej gry przyjaciół z zespołów Mothra, Crawling Death, The Odours (projekt basisty zespołu ?zy) i Pro-Creation. Bilety 12 zł

Nie ma sensu powoływać się ciągle na osobistości, które maczały palce w powstaniu tej muzyki . Owszem nazwiska kojarzone niegdyś z Kobongiem , Vaderem i Prophecy przyciągają jak magnes. Szybko jednak uwaga koncentruje się na samych dźwiękach. To bez wątpienia jeden z najciekawszych i najlepszych projektów muzycznych w kraju. Zespół powstał na gruzach nieodżałowanego KOBONGA, zespołu uznawanego przez wielu za najważniejszą polską formację lat 90. Pierwszą płytę „Head Held High” NYIA wydała angielska wytwórnia Cendlelight Records. Nyia poraża ogromną progresją . Grindcore , Post Hardcore , Metal …to styl muzyczny.
W chwili obecnej NYIA promuje materiał, który niebawem ukaże się wydawnictwem jednej z zachodnich wytwórni . Tytuł albumu to More Than You Expect.

W nr 10/2006 Metal Hammer Shane , jeden z muzyków Napalm Death zapytany o ostatnie fascynacje muzyczne , wymienia m.in. zespół Nyia [Metal Hammer, 10/2006, str. 13]

Więcej info nt. zespołu na www.myspace.com/nyia lub www.nyia-team.com
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

deprim
Niggy Tardust



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 162
Skąd: spoilsbury
Wysłany: 2006-11-06, 10:31   

no, ja jestem konkretnie rozjebany tym co tam sie wczoraj dzialo. koncert, jak to ostatnio w madnessie bywa, dobrze naglosniony, a muza mnie polozyla na lopaty.

odours - fajnie, skocznie i smiesznie oraz na dwa basy :)

MOTHRA - 4 i 3/4 gwiazdki :D po prostu rewelacja. kupilem sobie plyte az z rozpedu.

NIYA - tu generalnie cala muze robi bebniarz. moglby sam grac. ale pozostali chlopcy mu wcale nie psuja efektu - totalnie ocipialem. wokal tez okiej baudzo. ladnie spiewa, krzyczy gorzej. ale fajowo.
_________________
CO.IN.
Bipolar Bears.
 
 

Rafik



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 232
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-06, 11:34   

Cytat:
NIYA - tu generalnie cala muze robi bebniarz. moglby sam grac

Podzielam tą opinię, co chwile kręciłem głową z niedowierzaniem że mamy w kraju takich pałkerów.
Jak dla mnie koleś dużo bardziej kombinuje i łamie niż za czasów Kobonga.

Mothra - piękne wykonanie, idealne zgranie ze sobą + performance sceniczny na miare zachodu :) Do tego jeszcze byli dobrze nagłośnieni :D Sweet !!

Ogólnie po koncercie przez jakiś czas zostanie mi szeroki baban na twarzy :D
_________________
http://www.myspace.com/rafikspace
 
 

Yaga
Uwaga, gryzę ]:-)



Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 781
Skąd: Wrocław/BD
 
Wysłany: 2006-11-06, 12:23   

Kapral napisał/a:

Matematyczne jest różne od piękne.



Za to stwierdzenie powinienes dostac ode mnie w zeby ^^
_________________

http://ewstom.pl/
 
 

deprim
Niggy Tardust



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 162
Skąd: spoilsbury
Wysłany: 2006-11-06, 13:09   

raf, co to jest 'baban'??

dyskusja na temat tego czy mathcore 3 jakies tam inny trąd sa fajne 3 nie, jest bezprzedmiotowa bez oparcia sie o konkretne przyklady. a mothra wcale taka matematyczna nie jest, po prostu troche polamana.
_________________
CO.IN.
Bipolar Bears.
 
 

nikt



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 296
Skąd: Nowy Sącz/Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-06, 14:39   

nie pamietam ile kapelek mialo grac ale wpadlem na jakies mlode ?mierć metale. fajnie technicznie chlopaki grali ale jak dla mnie nudzil strasznie wokalista i na sile chcial byc grozny a to wzbudza u mnie smiech a nie podziw

The ODors bardzo mnie pozytywnie zaskoczyli. bardzo wysoki poziom wszystkiego, zajebista lekkosc sceniczna (panowie wiedzieli po co wychodza na scene i jak zaprezentowac to co graja) pomysl na 2 basy moze nie zbyt nowy ale w ich wykonaniu brzmial dobrze i dodawal kopa ich muzie ktora do prostych rowniez nie nalezala. Dance Grind :D

Mothra-najlepiej brzmiaca kapelatego wieczoru. troszke czegos innego sie spodziewalem ale milo sie rozczarowalem. mocno i agresywanie. wokalista bije na glowe nowego wokaliste NYIA w moim odczuciu i bardziej by do nich pasowal. srednio to bylo polamane wiec cala gadka na ten temat jest bezproduktywna, jak rowniez przypisywanie ich do sceny mathcore ... bo to metal byl w dobrym nowym wydaniu

NYIA- zero zaskoczenia, na ta kapele sie wybieralem i wiedzialem co zaserwuja... co nie zmienia faktu ze nie moge kopary podniesc z ziemi.

nie zgodze sie z tym ze cala muze robi palker. racja jest swietny ale to co wyprawia reszta panow gitarzystow do prostych nie nalezy a robia to zajebiscie. najbardziej dolujacy bylo zgranie (idealne) bez uzycia metronomu. jeden z gitarzystow wygladal jakby robil cos innego niz gral a jego paluchy same biegaly. Niestety moim zdaniem panowie brzmieli zle, jedna z gitar byla zamulona i przez to nieczytelna,natomiast druga ginela tlumiona przez poprzednika. obecny wokalista z dupy tam pasowal. bardzo mnie razil i musialem wylaczyc jego odbior.

kto nie byl ten moze zalowac
_________________
www.sevenstring.pl
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-06, 14:47   

Jakby ktoś dorwał zdjęcia to niech da linka, obejrzę co straciłem :x
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

deprim
Niggy Tardust



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 162
Skąd: spoilsbury
Wysłany: 2006-11-06, 15:05   

nikt napisał/a:
Niestety moim zdaniem panowie brzmieli zle, jedna z gitar byla zamulona i przez to nieczytelna,natomiast druga ginela tlumiona przez poprzednika.


a do tego pan akustyk nie raczyl sie przejsc na scene w sprawach technicznych tylko nadawal z mikrofonu do nich, ze maja sciszyc piece. jest to mega-burackie i pasuje bardziej do przegladu mlodych zespolow rockowych w m.o.k.-u niz kocertu profesjonalnej (jak by nie bylo) kapeli.
ale akustycy to dziwna rasa. trudno.

a wokalista, po namysle, faktycznie lepiej sprawdzal sie w Samo. nie moge jednak stwierdzic, zeby mi przeszkadzal. wazne ze wykonywal swoje partie rytmicznie i rowno.

apropos zgrania bez metronomu. zmasakrowal mnie moment kiedy lysy gitarzysta intonowal polamany patent akustyczny, bebniarz siau akcenty dokladnie w punkt a wszystko dzialo sie w zmiennym tempie. a oprocz tego, bylo kilka takich patentow perkusyjnych, ze sie zmoczylem.

reasumujac = jars, zaluj ze nie byles i nie moczyles sie z nami.
_________________
CO.IN.
Bipolar Bears.
 
 

nikt



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 296
Skąd: Nowy Sącz/Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-06, 16:52   

deprim napisał/a:

a wokalista, po namysle, faktycznie lepiej sprawdzal sie w Samo. nie moge jednak stwierdzic, zeby mi przeszkadzal. wazne ze wykonywal swoje partie rytmicznie i rowno.

dasz ich pyte to przeslucham i moze sie do niego przekonam. ciezko sie przestawic jesli masz wbite w banie jak to tam powinno brzemiec i od lat kojarzysz ich z krzykaczem a nie kolesiem ktory probuje spiewac. fakt faktem,partie spiewane koles dobrze kontrolowal i czuciutko

deprim napisał/a:
apropos zgrania bez metronomu. zmasakrowal mnie moment kiedy lysy gitarzysta intonowal polamany patent akustyczny, bebniarz siau akcenty dokladnie w punkt a wszystko dzialo sie w zmiennym tempie. a oprocz tego, bylo kilka takich patentow perkusyjnych, ze sie zmoczylem.


wtedy co sie na siebie popatrzylismy i obydwaj walnelismy smiechem ze sie tak nie da i ze oni to nie ludzie?? taaaa pamietam :D
_________________
www.sevenstring.pl
 
 

deprim
Niggy Tardust



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 162
Skąd: spoilsbury
Wysłany: 2006-11-07, 03:12   

a tu jest wątek i strona the odours - http://www.wro.fora.pl/viewtopic.php?p=4109#4109 :D :D :D :D
_________________
CO.IN.
Bipolar Bears.
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2006-11-07, 22:29   

Yaga napisał/a:

Za to stwierdzenie powinienes dostac ode mnie w zeby ^^


A co, studiujesz matematykę? :D
Czy lubisz Meshuggah? :P P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Kontakt Polityka prywatności


Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów, redakcja nie odpowiada za treść wiadomości, artykułów i komentarzy.
Przygotowanie i administracja: © wROCK 2002-2013 by d0ti, Jaras.

Statystyki:


Wrocław - koncerty | wrocławskie zespoły | dolnośląskie | wydarzenia muzyczne | sklep muzyczny | ogłoszenia | zdjęcia | terminarze | bilety | relacje | muzyka na Dolnym Śląsku