Koncerty Wrocław
Kalendarz koncertów    |    Koncerty     |     RSS     |     Bilety    |     Galeria     |     Teledyski     |     Dodaj koncert


Forum muzyczne wROCK.pl
Wrocław Rock Portal - dyskusje, koncerty, zespoły

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
IV edycja Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych
Autor Wiadomość

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-10-07, 17:23   IV edycja Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych

Szczegóły: http://wrock.pl/index.php...=article&sid=38

Ośrodek Działa? Twórczych „?wiatowid” serdecznie zaprasza do udziału w IV edycji Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych, który odbędzie się w dniach 26 - 29 listopada 2006 w Klubie Muzycznym OD ZMIERZCHU DO ?WITU mieszczącym się we Wrocławiu przy ul. Krupniczej 15.
Festiwal obejmuje następujące kategorie muzyczne:
* Jazz i blues
* Hip hop
* Metal
* Rock

Podczas trzech dni festiwalu, niezależne jury przesłucha uczestników, oceni ich umiejętności i potencjał by czwartego dnia wręczyć zwycięzcom statuetki oraz nagrody pieniężne. Czwartego dnia odbędzie się również koncert laureatów IV edycji Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych.

Do dnia 15.11.2006 roku organizator przyjmuje w swojej siedzibie przy ul. Sempołowskiej 54A karty zgłosze? oraz płyty CD z nagraniami utworów lub pocztą elektroniczną utwory w formacie mp3 wraz z wypełnioną kartą zgłosze? przesłane na adres: adam[at]swiatowid.net.pl lub damian[at]swiatowid.net.pl
Zakwalifikowani wpłacają 20 zł - myślę że niektórych festiwal może zainteresować.

Regulamin: http://wrock.pl/inne/regu...opad%202006.doc
Karta zgłosze?: http://wrock.pl/inne/karta_zgloszenia.doc
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

Dzidzia



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 168
Wysłany: 2006-10-07, 20:50   

Polecam uczestniczenie w owym festiwalu. Zarówno czynne(na scenie) jak i bierne(wśród publiki). My bralismy w tym udział w zeszłym roku, bardzo nam sie podobało. Gdyby nie problemy techniczne, w tym roku tez pewnie bysmy wystąpili.
A jak wasza kapela tworzy cos odstającego od reszty, czyli bez rutyny, z pomysłem, innowacją itp. to jury was pokocha:) a nawet jesli nie uda wam się wygrać(nie mówie że tak będzie, ale jeśli...) to i tak wystąpienie na dechach zmierzchu to osiagniecie i z pewnościa zobaczy was więcej osob niz gdybyscie od tak sobie tam ustawili koncert i zaprosili znajomych:)
 
 

siKOra


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 111
Skąd: Breslau
Wysłany: 2006-10-09, 19:56   

Polecam tez owy festival:)
My-Clon chyba nie mozemy brac udzialu w tym roku bo w zeszlym cos tam wygralismy i nagralismy :lol: i raczej w tym roku odpuszczamy...jeszce raz zglaszajta sie i wygrywajta i nagrywajta...yo!!! :twisted: :lol:
_________________
...bo wiecznie trwac nie bede,
czas sie kurczy,czas umyka...

www.clon.pl
www.myspace.com/ultratattoo
 
 

PEARLCOPPER


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 5
Wysłany: 2006-10-13, 12:19   czesc...

owszem, festiwal interesuje mnie... ale 20 PLN nie place... jestem artysta-to ja biore za udzial w festiwalu, co mam jeszcze doplacac do tego interesu, przeciez sciagaja juz muzyka za darmo na Internecie. PEARLCOPPER www.geocities.com/sopera34
 
 

PEARLCOPPER


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 5
Wysłany: 2006-10-13, 12:21   who's the Jury? Kto jest Jurorem?

who's the Jury? Kto jest Jurorem? PEARLCOPPER
 
 

Dzidzia



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 168
Wysłany: 2006-10-24, 23:38   

No więc, uprzejmie donoszę,iż mój kochany zespół Different Minds jednak wezmie udział w festiwalu, jako reprezentant ODT "?wiatowid". mozna więc spodziewać się nas na deskach zmierzchu pod koniec listopada. Serdecznie zapraszamy na konkursowe trzy kawałki, szczególnie że będzie to pierwszy koncert w nowym składzie.
 
 

Dzidzia



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 168
Wysłany: 2006-11-22, 13:33   

Dla zainteresowanych, wieści z frontu. festiwal podzielony jest standardowo na cztery kategorie:
1. jazz/blues
2. metal
3. rock
4. hip hop
w niedziele graja 1., w poniedziałek 2., we wtorek 3. Hip hop nie wiem kiedy ale zakładam, że w niedziele.
 
 

dzix_x



Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 829
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-11-22, 16:46   

panowie ze Swiatowidu sie nas przestraszyli widocznie;]
coz...za rok tez sprobojemy;]kiedys sie uda.
_________________

http://www.radekstrojny.com | http://www.afterglow.art.pl | http://suicide777bomber.deviantart.com
 
 

aero



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-11-27, 15:58   

Jakies wiesci z frontu? Jak bylo w pierwszy dzien? Naglosnienie ok?

Dzis zaczyna sie rockowo :) Powodzenia wszystkim kapelom. Taki przeglad to nie tylko rywalizacja, ale okazja do poznania sie i wymienienia kontaktow; tak wiec dobrej zabawy i CU w klubie :)
_________________
~ EAT THE RICH ~
 
 

bojan


Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 130
Skąd: Nieznajowa
 
Wysłany: 2006-11-27, 16:45   

Nasz perkman wzial sie wypial i pojechal do jakiejs Bulgarii.
Dziesiejszy koncert bedzie wiec krotszy o 3 kawalki. Szkoda.
pozdro
A dupa! dzis (poniedzialek) to byl rock nie metal, zatem naszego koncertu nie bedzie kiedy indziej :D
Swoja droga, nie wiedzialem, ze rock tak sie stal dla mnie niestrawny.
_________________
http://www.myspace.com/hoaband
 
 

d0ti



Dołączyła: 03 Kwi 2006
Posty: 701
Skąd: wROCK.pl
 
Wysłany: 2006-11-28, 02:20   

..jesli bym miala wiezyc dlastudenta ( a jush kiedys bylam na takim koncercie co mial niby byc .. i ajj sie "nabawilam ":/)
to wychodzi na to ze dzis bedzie tam fajna muza:]
cz ktos mi moze potwierdzic ze te kapele ( np headup ) zagraja..
i jesli tak to czemuz to na tej tu "pieknej" stronie nikt nie dodał infa :oops:

Wtorek 28.11.2006

ROCK - dzie? 2

16.00 - 16.30 TREETOPS
16.30 - 17.00 DIFFRENT MINDS
17.00 - 17.30 PARKLANDSRD
17.30 - 18.00 WILL FLAME
18.00 - 18.30 PSYCHOFORMALINA
18.30 - 19.00 NORT
19.00 - 19.30 I

METAL

19.45 - 20.15 NEVERLAND
20.15 - 20.45 CAMOS
20.45 - 21.15 HEAD UP
21.15 - 21.45 KNOW
21.45 - 22.15 DESPAIR
22.15 - 22.45 SYMPHONY DIVINE
23.15 - 23.45 BLOOD RAIN
_________________
...ho?li makaroni.....
 
 

Dzidzia



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 168
Wysłany: 2006-11-29, 14:41   

No więc koncerty sie zako?czyły, pomijając dzisiejsze wyniki, ale to inna bajka.
Wcale a wcale nie powiem ktore kapele w kategori "metal" wypadły moim zdaniem najlepiej, bo kazdy WIE o jakich kapelach mozna powiedziec ze schodzą ze sceny z G?OWAMI w GÓRZE:)
Co do rocka....straszny lajt z tego wyszedł i nie wiem czemu, wydawało mi się że w zeszłym roku kapele grały nieco ostrzej. A po wystepie bodajże Treetops, runeły moje wyobrazenia na temat rockowych kapel grających w formie instrumentalnej. To wcale nie musi brzmieć zle i nie zawsze odczuwa sie brak wokalisty. Tu ukłon w strone owej kapeli, moim zdaniem najlepszej w "rocku".
 
 

d0ti



Dołączyła: 03 Kwi 2006
Posty: 701
Skąd: wROCK.pl
 
Wysłany: 2006-11-29, 20:21   

a jak tam DM :>?
_________________
...ho?li makaroni.....
 
 

Dzidzia



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 168
Wysłany: 2006-11-30, 13:30   

DM rewelacyjnie, bosko, najlepiej na świecie... tyle w zakresie mojej jakże obiektywnej opini. A tak serio, to sama nie wiem jak wyszło, bo ledwo weszłam na scene a juz było po trzech regulaminowych piosenkach :/ Nie wygralismy(a to ci niespodzianka) więc nie bylo super-hiper-full-wypas, ale tez nie zostalismy obrzucani zgniłymi jajami, czy pomidorami, ani przez jury, ani przez jakże skromną, ale cenną publike:) wiec i najgorzej nie było.
A Ty, to bys mogła kiedys przyjść i sama sprawdzic jak gramy :)
Dziwi mnie tylko ze wczoraj ekipa wrocka nie wpadła na knowa. Ostatecznie dla trzech piosenek mogło wam sie niechcieć przyłazić do zmierzchu we wtorek, ale na godzinny wystep?! nawet nie bylo z kim poszaleć na parkiecie :(
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-30, 21:48   

W ubiegłą środę koncertem laureatów na scenie klubu Od Zmierzchu do ?witu zako?czył się tegoroczny Wrocławski Festiwal Form Muzycznych. Jury w składzie: Tomasz Kasiukiewicz, Piotr Luczyk i Jacek Graniecki, przyznało nagrody oraz wyróżnienia.
Najwyższy poziom tegorocznego konkursu prezentowała sekcja metalowa, tu wybór był trudny. Wyróżnienie otrzymał zespół Head up z Wrocławia. Liderem tej kategorii został natomiast zespół KNOW z Wrocławia (I nagroda) - zdaniem jury także najlepsza z 50 grup startujących w konkursie, rokująca duże nadzieje na zawodowy sukces. KNOW oczarował jury (oraz publiczność) znakomitym scenicznym show - głównie w wykonaniu charyzmatycznego wokalisty, Tomasza Napierały. Doceniony został także wysoki poziom prezentowanych kompozycji i profesjonalizm.
W kategorii jazz i blues I nagrodę otrzymał zespół Biedronka ze Srebrnej Góry za wykonanie interesujących utworów z gatunku fusion. Jurorzy docenili również umiejętności świetnego ich zdaniem gitarzysty, Andrzeja Gądka oraz muzyczne zainteresowania tej grupy - współczesnym jazzem. Podobał się także zespół Bosanostra z Dzierżoniowa (wyróżnienie).
Spośród kilkunastu grup hip-hopowych absolutnym numerem jeden okazał się zespół C.Z.U ze Stargardu Szczeci?skiego (I nagroda), którego wokalista Hubert Fukowski ujął jurorów doskonałą dykcją oraz fenomenalnym poczuciem rytmu. Wyróżnione zostały także trzy wrocławskie formacje, współpracujące ze sobą i uczestniczące we wspólnych projektach: Supa skills SQUAD, TENSTYL, Pepe Skuad.
W kategorii rock panowała największa konkurencja - najlepszy zespół wybierany był spośród 20 grup. Szala zwycięstwa długo wahała się pomiędzy TREETOPS z ?ywca oraz Hotel Zacisze z Grójca. Oba zespoły podobały się bardzo, w ko?cu I nagroda przypadła TREETOPS z ?ywca za uprawianie instrumentalnego rocka w dobrym stylu oraz ciekawe kompozycje. Hotel Zacisze otrzymał wyróżnienie.

Katarzyna Sipko
Dział Promocji i Organizacji Imprez ODT. „?wiatowid”
tel. 0/71 348 30 10 wew. 38
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2006-12-01, 01:32   

Jars napisał/a:

W kategorii jazz i blues I nagrodę otrzymał zespół Biedronka ze Srebrnej Góry za wykonanie [b]interesujących utworów z gatunku fusion.[/b]


To jest oksymoron.
_________________
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-12-01, 12:17   

Basista nie lubi fusion? :wink:
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

Yaga
Uwaga, gryzę ]:-)



Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 781
Skąd: Wrocław/BD
 
Wysłany: 2006-12-01, 17:33   

buehehe juz lepiej to grac niz przy tym tanczyc (zaufajcie mi ;) )
_________________

http://ewstom.pl/
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2006-12-01, 17:41   

Fusion to jest prze-nudna muzyka. Posłuchasz fusionowej płyty przez dwie godziny i nie masz ochoty jej posłuchać przez tydzie?. To taka masturbacja instrumentem - zbiera się pięciu wirtuozów i każdy gra najbardziej zbajerowane motywy, jakie ma w głowie. Totalny przesyt, a do tego 3/4 muzyki fusion brzmi tak samo. Wymiotować mi się chce jak jej słucham :D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Kontakt Polityka prywatności


Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów, redakcja nie odpowiada za treść wiadomości, artykułów i komentarzy.
Przygotowanie i administracja: © wROCK 2002-2013 by d0ti, Jaras.

Statystyki:


Wrocław - koncerty | wrocławskie zespoły | dolnośląskie | wydarzenia muzyczne | sklep muzyczny | ogłoszenia | zdjęcia | terminarze | bilety | relacje | muzyka na Dolnym Śląsku