Koncerty Wrocław
Kalendarz koncertów    |    Koncerty     |     RSS     |     Bilety    |     Galeria     |     Teledyski     |     Dodaj koncert


Forum muzyczne wROCK.pl
Wrocław Rock Portal - dyskusje, koncerty, zespoły

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Realia organizowania koncertów we Wrocławiu.
Autor Wiadomość

dzix_x



Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 829
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-20, 14:32   Realia organizowania koncertów we Wrocławiu.

Chciałem się czymś podzielić bo nieźle mi ciśnienie podskoczyło.
Pomagam w organizacji fajnego koncertu metalcore'owego we wrocku. Niestety najwidoczniej się nie odbędzie [narazie na 6 klubów 4 odpowiedziały negatywnie].
Jednak chodzi o wypowiedź jednego z klubów.
Cytuję:
"Niestety to za ostra muza do nas. Poza tym my nie psujemy rynku koncertowego robiąc imprezę na 3 kapele za 10.00,-.Za moment będziecie grać za darmo i dopłacać do transportu i hosteli.:("

Także rzućcie od razu 1000zł za gig - większa szansa na powodzenie.
No i nieważne że w klubie tym nie raz grały kapele metalowe.
_________________

http://www.radekstrojny.com | http://www.afterglow.art.pl | http://suicide777bomber.deviantart.com
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2010-01-20, 23:08   

Myślę, że możesz śmiało pisać o jaki klub chodzi.
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

Dale Cooper
PlektrON



Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 229
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2010-01-21, 08:59   

Dlatego zawsze wszystkim mówiłem, że nie powinno się grać za darmo. Wrocławskie kluby przyzwyczaiły się, że ZAWSZE ktoś zagra i niestety sytuacja wygląda jak wygląda.

A w większych klubach, nie tylko we Wrocławiu, ale też w całej Polsce płaci się za wynajęcie miejscówy na koncert i nie jest to nic nadzwyczajnego. Koszty zmieniają się w zależności od dnia i liczby kapel [400 - 2000 zł].
_________________
www.gitara-online.pl - Alternatywne Forum Gitarowe
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2010-01-21, 21:16   

Y, ale chyba o to chodziło - Dzikowi ktoś powiedział, że nie da zorganizować darmowego koncertu :P .
I ja też uważam, że koncerty nie powinny być darmowe, bo to rynek psuje.
_________________
 
 

dzix_x



Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 829
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-22, 00:35   

300zł zwrotu kosztów dla kapeli to nie jest za darmo-to już pieniądz.
_________________

http://www.radekstrojny.com | http://www.afterglow.art.pl | http://suicide777bomber.deviantart.com
 
 

RIP


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 3
Skąd: Milicz/Wrocław
Wysłany: 2010-01-30, 16:04   

to w tym mieście są jakieś koncerty ?? nie bardzo chodziło mi o te mniejsze takich jest dosyć dużo i super. Ale jeśli chodzi o jakieś większe koncerty zespołów np zagranicznych, które nie grają w Polsce 30 koncertów rocznie albo i więcej, jest totalna padaczka, w porównaniu do Krakowa czy stolicy, w naszym mieście nie dzieje się absolutnie nic, po tym jak przeprowadziłem się z małęgo miasta myślałem że nie będę musiał już tyle wydawać na dojazdy na koncerty, teraz gdy już mieszkam we Wrocławiu , każdy zespół który ogłasza jakieś koncert w Polsce zazwyczaj jest to Warszaw i/lub Kraków i/lub Łódź we Wrocławiu jak na razie było tylko Nile i będzie Deep Purple, będzie też Rotting Christ ale to już większa trasa. Trochę to smutne bo na każdy koncert trzeba wydawać 2 razy więcej pieniędzy na dojazd niż na sam bilet, albo zwyczajnie nie jechać i ominąć np taki Ulver czy bolt Thrower. Jestem ciekawy czy to się kiedyś zmieni. Na dzień dzisiejszy obawiam się że nie...
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2010-01-30, 20:25   

Myślę kolego, że tych zespołów jest duuużo więcej, ale Ty po prostu życzyłbyś sobie, żeby one były z grona Twoich zainteresowań. To trochę egocentryczne :D .
_________________
 
 

RIP


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 3
Skąd: Milicz/Wrocław
Wysłany: 2010-02-03, 14:51   

hm jakie np ?

w porównaniu do innych miast to jest padaczka
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2010-02-03, 16:53   

Pat Metheny, Orange Goblin, Brant Bjork, Neurosis, Sepultura, Cannibal Corpse, Joe Satriani, Al Di Meola, Jojo Mayer, Soulfly, Manu Chao.. mógłbym tak pisać i pisać, tylko nie wiem jaki to ma sens. Non stop zaglądają do nas poważne zespoły, a - z całym szacunkiem - Ulver, Bolt Thrower, Rotting Christ, Manowar, czy czego tam jeszcze słuchasz, nie są na tyle w Polsce popularnymi zespołami, żeby zagrać nie-wiadomo-ile koncertów klubowych...
_________________
 
 

RIP


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 3
Skąd: Milicz/Wrocław
Wysłany: 2010-02-04, 12:47   

Cannibal Corpse? kiedy grają? bardzo chętnie pójdę. Nie chodzi mi o koncerty które kiedyś się odbyły... Chodzi mi o te które się odbędą...a raczej nie odbędą
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2010-02-04, 16:42   

A ja mówię, że generalnie koncerty się odbywają. Tylko nie zawsze takie jak Ty byś chciał i wtedy, kiedy Ty byś chciał. Wspólnym mianownikiem jest Twój problem, a nie koncertów jako takich :D
_________________
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2010-02-08, 00:39   

Co nie zmienia faktu, że Hala Stulecia (Orbita, Pola Marsowe) wobec stadionów, Spodków, lotnisk innych miast wobec rangi Wrocławia w PL są mniej eksploatowane rockowo.

Dużo się dzieje z pogranicza - np. niedawne Australian Pink Floyd Show w Hali, słabo reklamowane a praktycznie koplet. Czasem WZta, Wagon czasem Impart - L'Esprit du Clan, Born from Pain, Porcupine Tree - jest dużo, tylko trzeba mieć uszy otwarte i słuchać kapel które potencjalnie grają.

Zamiast
"znany zespół/marka > słucham znam lubię > czekam kiedy przyjadą do wrocka"
to
"o jakiś koncert > do dupy/fajne > pójdę zacheleję > słucham znam lubię"

w dobie myspace nie będzie już Metallik, Iron Srajron czy Janerki. Póki Rolling Stones będą na respiratorze.
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

Kaktus77



Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 8
Skąd: Wrocek
 
Wysłany: 2014-08-14, 08:56   

Niestety komercja wkrada się wszędzie...czasem koncert za 10zł jest o wiele lepszy niż płacąc 300zł za wielką gwiazdę z d.... która się spóźnia, odbębni parę piosenek bez uniesienia i pójdzie do swojego apartamentu. żal... doceniam mało znane zespoły za to że mają w sobie tę iskrę i grają z pasji a nie dla kasy jak połowa "celebrytów" ze znanych zespołów.
 
 

blackbee045


Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 1
 
Wysłany: 2014-11-01, 06:54   

w porównaniu do Krakowa czy stolicy, w naszym mieście nie dzieje się absolutnie nic, po tym jak przeprowadziłem się z małęgo miasta myślałem że nie będę musiał już tyle wydawać na dojazdy na koncerty, teraz gdy już mieszkam we Wrocławiu , każdy zespół który ogłasza jakieś koncert w Polsce zazwyczaj jest to Warszaw i/lub Kraków i/lub Łódź we Wrocławiu jak na razie było tylko Nile i będzie Deep Purple, będzie też Rotting Christ ale to już większa trasa. Trochę to smutne bo na każdy koncert trzeba wydawać 2 razy więcej pieniędzy na dojazd niż na sam bilet, albo zwyczajnie nie jechać i ominąć
_________________
GuL
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga




Kontakt Polityka prywatności


Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów, redakcja nie odpowiada za treść wiadomości, artykułów i komentarzy.
Przygotowanie i administracja: © wROCK 2002-2013 by d0ti, Jaras.

Statystyki:


Wrocław - koncerty | wrocławskie zespoły | dolnośląskie | wydarzenia muzyczne | sklep muzyczny | ogłoszenia | zdjęcia | terminarze | bilety | relacje | muzyka na Dolnym Śląsku