Koncerty Wrocław
Kalendarz koncertów    |    Koncerty     |     RSS     |     Bilety    |     Galeria     |     Teledyski     |     Dodaj koncert


Forum muzyczne wROCK.pl
Wrocław Rock Portal - dyskusje, koncerty, zespoły

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Składanka wrocławskich zespołów
Autor Wiadomość

d0ti



Dołączyła: 03 Kwi 2006
Posty: 701
Skąd: wROCK.pl
 
Wysłany: 2006-06-05, 23:37   

..ja jestem baaardzo za Corrode :D
_________________
...ho?li makaroni.....
 
 

Sin



Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 194
Skąd: Bułgaria
 
Wysłany: 2006-06-08, 18:54   

1. pomyslodawcy powinni sami decydowac o tym, jakie zespoly powinny sie znalezc na skladance
2. zespoly powinny byc istniejace

skad to zamieszanie ze nie ma tego czy tamtego? do tej pory nikt nie pomyslal o utworzeniu takiej skladanki wiec uwazam, ze powinnismy zostawic w rekach Jarsa i Sikory to, co powinno sie na plytce znalezc.

ale tak se mysle...
moze daloby sie zrobic to tak, aby skladanka zawierala dwie plyty? zaznaczyloby sie, ze na jednej sa zespoly aktywnie dzialajace a na drugiej malo nawet we Wrocku znane lub juz nieistniejace... i problem bylby z glowy.
_________________
Zapraszam na najmniej profesjonalną audycję pod słońcem :D
www.myspace.com/sincityluz
 
 

Dzidzia



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 168
Wysłany: 2006-06-08, 23:26   

Zgadzam się calkowicie z punktem 1 i 2.
co do reszty - prosta, choć dziecinna zasada:" co było a nie jest nie pisze sie w rejestr!" Składanka ma promowac kapele, a nie rozgrzebywac cmentarz twórczości. Poza tym nie zapominajmy ze dwie płyty zamiast jednej to dwa razy takie koszty wytworzenia
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-06-09, 01:23   

Dwie płyty to nie dwa razy większe koszty wytworzenia, zwykłe zespoły ograniczają się do 1 płyty - nie zawsze ilość (nawet w parze z jakością) jest dobra - trzeba się umieć ograniczyć i nie zmęczyć słuchacza, szczególnie w przypadku składanek.
Niewiele jest zespołów pokroju Corrode, o których pamięta wiele osób, mimo że nie istnieją (i to stosunkowo długo). Nic nie stoi na przeszkodzie (w kontakcie z Wonskim, Rzywcem) aby na przykład zrobić stronkę o Corrode, wrzucić fotki, ich nagrania - na pewno mają. Chyba że sami nie chcą wracać do tego - mam takie wrażenie. Dodanie Corrode jako 11 bonus track (bez jawnego infa, co to - przynajmniej zzeewnątrz płyty) jest warte rozpatrzenia, skoro tak piszecie : )
Oczywiście możemy we dwójkę podjąć decyzję, kto włazi na składankę, ale chciałbym mimo wszystko dotrzeć do kilkudziesięciu osób gotowych przesłuchać kawałki i zagłosować - może trafią im się nowe dźwięki, powiedzą znajomym, wpadną na koncert itp.
Obecnie trwają rozmowy z wytwórnią i osobami mającymi tzw. wtyki w drukarni, aby oszacować czy finansowo może całość wogóle ruszyć. Dziękuję wszystkim za opinie i czekam na więcej - może ktoś ma pomysł na sponsora (poza medialno-muzycznymi)?
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

stemp



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-06-09, 15:23   

hymmm

ze sponsoringiem to ostatnio na myspace trafilo do mnie info od ludzi robiacych takie wlasnie skladanki i oni robia to poprostu tak ze rowniez zespoly ktore maja byc na skladance dorzucaja sie po pare groszy do tego wydawnictwa...

"Hello,
This is Nate from Thorn Promotions. Wanted to tell you a little about what we do and how we service independent bands like yours.

Basically, here's what we do. We attend concerts and distribute Compilation Discs to the fans for free as they leave the venues. We offer bands a chance to be on these compilation discs as part of our service. We have a constant updated list on our website @ http://www.thornpromotions.com or our myspace.com/thornpromotions profile of concerts we are attending and distributing these compilation discs at.

On the Compilation Disc, we put the Band Name, Track Title and Website. We also send each band 5 copies for themselves and within 48 hrs after the promotion takes place, we have photographs available online so you can see proof of the job was done.

There are costs involved - they range from $20 - $25 depending on the location of the promotion. Your payment Guarantees your spot on the compilation disc. $20 is an average of $4-$5 per band member which is very affordable. We hope you'll further look into using our service. That about explains everything. "

moze jak juz nie bedzie innych mozliwsci...
_________________
seems to me to be the insanity
it seems to me i've become the oddity

http://www.myspace.com/deadbrokeband
 
 

noprofit



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 2
Wysłany: 2006-06-13, 02:59   

jakie zespoły maja pojawić się na tej płytce ?
_________________
Wszyscy maj? GRUNGE mam i ja !!!
 
 

bojan


Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 130
Skąd: Nieznajowa
 
Wysłany: 2006-06-13, 12:30   

noprofit napisał/a:
jakie zespoły maja pojawić się na tej płytce ?


huehue :D to jest wlasnie ustalane :-)
_________________
http://www.myspace.com/hoaband
 
 

siKOra


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 111
Skąd: Breslau
Wysłany: 2006-06-13, 14:15   

Witam:)
...na skladance jak najbardziej mile widziane zespoly ktore graja na przesterach :lol: czyli grunge tez:) :lol:

pozdro -Sikora :twisted:
_________________
...bo wiecznie trwac nie bede,
czas sie kurczy,czas umyka...

www.clon.pl
www.myspace.com/ultratattoo
 
 

kwiatki_w_oknie



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 29
Skąd: Wrocław/Warszawa
Wysłany: 2006-06-17, 02:39   

my tez chcemy :)
 
 

deprim
Niggy Tardust



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 162
Skąd: spoilsbury
Wysłany: 2006-06-17, 16:05   

a kiedy mija termin skaldania zgloszen i kopert?
_________________
CO.IN.
Bipolar Bears.
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-06-17, 18:09   

Terminu na razie nie ma sztywnego - połowa września wydaje się najbardziej realna a potem wybór zespołów, ale damy znać odpowiednio wcześniej. Z niektórymi wytwórniami aby móc negocjować trzeba z góry wysłać demo więc na poczatku października trzeba wiedzieć dokładnie, kto będzie na składance.

All My Bliss i inni - proponujcie od razu, jaki kawałek, jeśli się zgłaszacie.
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

NOFF
Gość

Wysłany: 2006-07-02, 01:12   

tu zespół noff. gdzie dokładnie można się zgłosić?
 
 

kwiatki_w_oknie



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 29
Skąd: Wrocław/Warszawa
Wysłany: 2006-07-02, 16:21   

ZG?ASZAMY SIę :)

All My Bliss - Justify The End

http://www.arlenation.com...ify_The_End.mp3
 
 

NOFF
Gość

Wysłany: 2006-07-02, 16:29   

zglaszamy sie rownież:] http://noff.kylos.pl/muzyka/anioly_noff.mp3
 
 

Filip



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 2
Wysłany: 2006-07-03, 01:22   

Zacna idea jak dla mnie; olac glosy sprzeciwu i krytyke (nawet konstruktywna) bo jesli wy tego nie zrobicie to juz nikt tego nie zrobi, i ta scena zgnije na wlasnych smieciach.
Pozdro.
_________________
Bene bonis, male malis.
 
 

Keyff


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 14
Wysłany: 2006-07-03, 16:32   

hej jarek

Jeśli chodzi o muzę - to plytkę KredenZu masz - jeśli ci podejdzie któryś kawałek (byle nie shamrock i nie pozytyw) - może spokojnie wejść. Może "konflikt"? Albo "shelter"?

Co do okladki to przy małych nakładach możemy posłużyć sie drukarką laserowa kolorową (posiadamy) i kserem (jesli np. książeczka z tekstami, to można zrobić tak, że glówn aokładka fullcolor nawet w drukarni, a książeczka na jakimś fajnym np. żółtym papierze już ksero. - dzieki temu uda się pogodzić ładny wygląd z duzą objętością. Jakm coś to ksero też mamy - jak wiesz.

Co do koncertu promującego - to można zfrobić cykl i podzielić na 3-zespołowe koncerty. Oczywiście jak coś to pomożemy,

A jeszcze co do całej płytki to chętnie pomoge w masteringu całości - który bedzie , jak już kiedys mówiłem - konieczny.

Pozdrawiam.

PS. Też jestem za tym, aby na składance pojawiły się WY??CZNIE zespoły które istnieją grają i ogólnie są aktywne, a nie np. Dust Blow - chociaż to bardzo mi bliski zespół. Ale na koncercie promocyjnym po prostu nie zagrają.
 
 

kwiatki_w_oknie



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 29
Skąd: Wrocław/Warszawa
Wysłany: 2006-07-04, 04:36   

dzieki za dodanie do listy.
podoba mi sie idea..

pzdr
 
 

deprim
Niggy Tardust



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 162
Skąd: spoilsbury
Wysłany: 2006-07-06, 11:48   

Powoli staje się już zauważalny tłok i związane z nim rozpychanie się łokciami. Mądrym posunięciem ze strony pomysłodawców projektu byłoby sprecyzowanie kryteriów doboru zespołów już teraz, zanim dojdzie do przyjmowania i odrzucania chętnych. Kiedy bowiem nadejdzie ten moment, powiadam wam, zacznie się obrażanie i obrabianie dup łamane przez patrzenie spod byka.

Już teraz jak widzę propozycje segregacyjne niektórych artystów, nóż mi się w kieszeni otwiera. (Na przykład to z aktywnością koncertową na przykładzie Dust Blow - kto ma decydować czy zespół istnieje i jest aktywny? Jars i Sikora? A może zespół za pomocą deklaracji "istniejemy i jesteśmy aktywni"? Bo jeśli decydujący będzie fakt, czy zespół zagra na koncercie promocyjnym, czy nie, to wybaczcie, ale jest to mocne nieporozumienie.)

Nie bierzcie tego znowu do siebie, bo idea tej kompilacji jest świetna, ale chyba zdajecie sobie sprawę, że pozycja selektora może się dla Was dwóch okazać mocno niewdzięczna gdy przyjdzie co do czego, kiedy odmówicie komuś udziału, kto (przynajmniej we własnym mniemaniu) na niego zasługuje.

Mój zespół jest obecnie w takiej a nie innej sytuacji, to fakt, że jeśli powstanie materiał, który będzie się nadawał do zgłoszenia go, niekoniecznie od razu będzie miał pokrycie na żywo, bo to może potrwać i z pół roku - zawsze tak było u nas.
A, co do innych zespołów, takich jak Omnitones, Nation, Know, które są w stadium chwilowego niewiadomo-czego, myślę, że sytuacja może się rysować podobnie, a nie widzę tej kompilacji bez nich. To samo doty3 Corrode, ale to już inna sprawa.
Proszę o wyczerpującą odpowiedź i nie odbieranie tego jako słów krytyki, lecz wyraz realistycznego spojrzenia na pewne kwestie.
_________________
CO.IN.
Bipolar Bears.
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-07-06, 15:28   

Bardzo słuszny głos, przecież nie ma tu nic, co możnaby "wziąć do siebie".

Koncert promujący nie jest żadnym wyznacznikiem (to tylko obowiązkowy dodatek - nie wszystkie zespoły muszą zagrać) - zespoły zmieniają składy, zawieszają działalność, nawet 4-5 miesięcy jest sporym przedziałem czasu, biorąc pod uwagę obecne wyjazdy za granicę 'muzyków'.

Najpierw powiem, na czym stoimy. Mamy kilka osób mogących załatwić niektóre rzeczy (np. promocja/drukarnia), paru niedużych sponsorów, kwota w sumie mogłaby wystarczyć do wydania domowym sposobem w stylu 'kupujemy nagrywarę drukującą na płytach i lecimy + okładki', ale wolałbym jednak znaleźć wytwórnię. Ponieważ firmy wydające płyty chcą od razu słyszeć materiał, niedługo napiszę szczegółowe info do tych, co się zgłosili, żeby zostały podesłane piosenki *.wav lub innym niestratnym formacie/mp3 bardzo dobrej jakości (VBR ~640kbps), żeby wstępną demówkę móc rozesłać - tu selekcji zespołów nie będzie, nagram wszystkich i sam już będę rozmawiał z firmą. Prawdopodobnie dopuścimy więcej niż 10 a nawet 12 zespołów. Jest szansa, że interes się zwróci - wówczas potrzebujemy 'pożyczki' (= sponsorzy) i wydajemy tam, gdzie dadzą najniższą cenę. Bo inna sprawa to wytwórnia, której nic nie płacimy, oni decydują o zespołach, ale zgarniają kasę - wolałbym wydać 'samemu'. Na razie jest 1 konkretna oferta, ale nie jest zbyt atrakcyjna i wciąż szukam.

Jeśli chodzi o dobór zespołów, to decydujący głos będzie - jak wczesniej pisałem - głosowanie 'publiczności' (ale nie przypadkowej-uniknięcie powtarzania głosów) + kilka osób, w tym każda z zespołu biorącego udział, ma głos o wadze 2 na przykład. W tym momencie wpływ mój i Sikory to jakieś 5%. Sam fakt, że informacja o składance nie wyszła poza forum (i wcale nie jest powiedziana, żę wyjdzie skoro).
Nie sądzę, aby ktoś miał pretensje o to, czy się na składance znajdzie - można ją przecież wypełnić po brzegi, zrobić kolejną.

?rodowisko kapel 'nu' i podobnych zna siebie nawzajem dość dobrze, jest aktywne koncertowo i ma na tym forum 'większość' i jest tych zespołów sporo na składance, ale ja chciałbym aby Kredenz, Noff czy 4dziki też mieli szansę. Nie jest to oficjalna składanka dolnośląskich zespołów, tylko amatorski projekt.

Jeśli pojawią się zawiłości, to istnieje opcja, że skoro my podejmujemy trud, być może wykładamy kasę (ale przede wszystkim zysk ma pójść w stronę zespołów), to podejmiemy subiektywną decyzję narażając się na krytykę. Gra chyba nie toczy się o wiele - w bitwie radiowej też ktoś decydował o wyborze zespołów, głosowanie typowo smsowe, a pretensji nie ma. Chce sobie i zespołom dać szansę, na składankę dajemy sobie dużo czasu, jeśli się nie uda, to trudno - pomyślimy o wrockfeście :)

Są to moje opinie, nie konsultowane z Sikorą - bo na razie konkretów nie ma. Niczego przecież nie obiecujemy.
Deprim - nawet jeśłi twój zespół nie istnieje, zmieni nazwę/skład/styl, nie będzie w stanie zagrać koncertu (nagrać wszystko w VST może 1 osoba...) to rób materiał, zgłoś się do mnie osobiście - przecież można dogadać wiele rzeczy, zgłosić Co.In zaznaczająć, że obecnie założyciele grają tu i tu. Już wspominałem - decyzje i terminy pojawią się po wakacjach, wiadomo jaki to okres. Sikora też jest z zespołu, chcesz włączyć się do inicjatywy - proszę bardzo. To, że niektórych znam a innych nie, nie będzie znaczyć, kto znajdzie się na składance. Jeśli ktoś się kompletnie po wakacjach rozpadnie, Dust Blow to będzie historia - no to podziękujemy, ale to muszę osobiście z członkiem zespołu porozmawiać.
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

deprim
Niggy Tardust



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 162
Skąd: spoilsbury
Wysłany: 2006-07-06, 15:50   

Właczenie się do inicjatywy? Ja mogę wykonać mastering całości - dobrze i za darmo, choć nie idealnie (efekty mojej pracy na tej płaszczyźnie są do odsłuchania na www.coin.band.pl) i poóc co sił w palcach w promocji.

Co do istnienia CO.IN. nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, ale w tej chwili nie ma składu 'live' i nie będzie conajmniej do zimy. zaraz po wakacjach będzie nowy materiał a jeśli potzrebujecie demo do przedstawienia wytwórniom, zgłaszam na dzie? dzisiejszy dwa utwory do wyboru
opcja A - afektyw
opcja B - 0(ficzering Holeff ze Omnitones, co moze byc ciekawym smaczkiem na kompilacji).
Jak będzie nowy materiał to się będzie o nim rozmawiać a póki co, proszę o decyzję co do dwóch przedstawionych wyżej. Jeśli któryś się nadaje, zaplouduję gdzieś łejwa i podam linka komuś z Was na mejla.

Jak się na dzisiaj przedstawia lista kapel?
_________________
CO.IN.
Bipolar Bears.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Kontakt Polityka prywatności


Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów, redakcja nie odpowiada za treść wiadomości, artykułów i komentarzy.
Przygotowanie i administracja: © wROCK 2002-2013 by d0ti, Jaras.

Statystyki:


Wrocław - koncerty | wrocławskie zespoły | dolnośląskie | wydarzenia muzyczne | sklep muzyczny | ogłoszenia | zdjęcia | terminarze | bilety | relacje | muzyka na Dolnym Śląsku