Forum muzyczne wROCK.pl

Sprzęt - Pickup EMG-81

Cement - 2006-08-20, 15:59
: Temat postu: Pickup EMG-81
Witam!
Mam gitarke Flame EXG-6 i od jakiegoś czasu myślę nad zmianą pickupa przy mostku. przesłuchałem wiele próbek pogralem na kilku i EMG-81 najbardziej mi się podoba. i tu pojawia się pytania. czy zmieniając przetwornik pasywny aktywnym trzeba motać coś z elektroniką, jeżeli tak to ile to kosztuje?
Pozdrawiam
FurioSan - 2006-08-20, 23:16
:
sa rozne szkoly co do montowania pickow aktywnych


proponuje przeczytac na stronie producenta - cos musi byc napewno

a szkolo apropos aktywnych pickow ja popieram ( mimo iz gram na basie to wiem ze w gitarach robia identycznie ) to aktywne picki tylko przez galke volume do gniazda - wszelka korekcja na piecu ....
nikt - 2006-09-11, 16:58
: Temat postu: Re: Pickup EMG-81
Cement napisał/a:
Witam!
Mam gitarke Flame EXG-6 i od jakiegoś czasu myślę nad zmianą pickupa przy mostku. przesłuchałem wiele próbek pogralem na kilku i EMG-81 najbardziej mi się podoba. i tu pojawia się pytania. czy zmieniając przetwornik pasywny aktywnym trzeba motać coś z elektroniką, jeżeli tak to ile to kosztuje?
Pozdrawiam


musisz miec zasialnie aktywa wiec trzeba dorzucic bateryjek 9V, przewaznie jest to w zestawie. zalozenie kosztuje chyba 50-60zl na Dworcowej ale jesli kupisz u nich pickup to za darmo Ci go zaloza
dzix_x - 2006-09-11, 18:41
: Temat postu: Re: Pickup EMG-81
nikt napisał/a:
zalozenie kosztuje chyba 50-60zl na Dworcowej ale jesli kupisz u nich pickup to za darmo Ci go zaloza


30zł ;]...i nawet nastroją i pokazą na miejscu jak wszystko gro;]
Kapral - 2006-09-12, 00:45
:
Koleś na Allegro te picki sprzedaje za 440 zł, z USA je sprowadza. Jeżeli się je kupuje w Polsce przez EMITrade, to się przepłaca.
Cement - 2006-09-12, 01:00
:
z braku kasy inwestuje w Merlina Hellfire. ponoć dobre bo Polskie!!! (jak mój Flame)
pogralem na nim troche i na moje potrzeby jest w sam raz i jest o połowe ta?szy.
dzix_x - 2006-09-12, 01:42
:
Cement napisał/a:
z braku kasy inwestuje w Merlina Hellfire. ponoć dobre bo Polskie!!! (jak mój Flame)
pogralem na nim troche i na moje potrzeby jest w sam raz i jest o połowe ta?szy.


mam Merlina Hellfire[w Flame Signum]. wszystko dobrze brzmi. a jesli nie jest sie bardzo wymagającym/w pelni profeslonalnym gitarzystą [tak jak ja;]] to Hellfire wystarcza w zupelnosci
Kapral - 2006-09-12, 18:44
:
W Ragtime mają takiego Merlinka właśnie, leży sobie w gablocie za 250 zł. :}
Cement - 2006-09-12, 22:05
:
Wspaniale!! Teraz tylko przycisnę dłużników !! :twisted:
p.s zaobserwowałem ciekawe zjawisko. im głośniej gram tym bardziej żarówka w pokoju mi przygasa :P
dzix_x - 2006-09-13, 00:07
:
Cement napisał/a:
p.s zaobserwowałem ciekawe zjawisko. im głośniej gram tym bardziej żarówka w pokoju mi przygasa :P


odkrec zarowke to szeregowo u sąsiada bedzie przygasac.....sorry za off topa nie moglem sie powstrzymac
Cement - 2006-10-27, 18:41
:
wreszcie mam Hellfire!! tylko pojawia siępytanie. w instrukcji zamieszczonej w pudełku jest tylko pokazany sposób jak podłącyć to z 1 potencjometrem volume. czy można to zamontować z potencjometrami volume tune + 3 poz. przełacznik?
nie śmiejcie się jestem zielony w elektronice :mrgreen:
Kapral - 2006-10-27, 19:55
:
Oczywiście, że można, pytanie tylko - JAK :D .
Napisz do Merlina - to dobry człowiek, na pewno pomoże :P
nikt - 2006-10-27, 20:17
:
tu poszukaj swojej konfiguracji przelacznikow i potów

http://mayones.pl/out.htm...B1cze%F1&from=1
Cement - 2006-10-28, 00:26
:
wszystko ok tylko z hellfira wychodzi tylko jedna zyła...
dobra wole poczekać troche, niech zrobią mi to ludzie ze sklepu :P
FurioSan - 2006-10-28, 15:00
:
Cement napisał/a:
wszystko ok tylko z hellfira wychodzi tylko jedna zyła...
dobra wole poczekać troche, niech zrobią mi to ludzie ze sklepu :P



IMHO to nie mozliwe ... moze wychodzic jedea zyla ale w srodku musi byc wiecej przewodow ( zazwyczaj 2 )

a jesli tak nie jest to moja swiadomosc z fizyki spada do zadnej
nikt - 2006-10-28, 15:25
:
alb jesli masz mozliwosc rozlaczania cewek to 4
Cement - 2006-10-28, 15:59
:
jak mówiłem z elektroniki moja wiedza ko?czy się na wkręceniu żarówki.
z pickupa wichodzą 2 przewody w jednej izolacji. jeden to pewnie masa 2. nie wiem.