Forum muzyczne wROCK.pl

Sprzęt - Piec piecem, a może wiosło wymienia ??

Rafik - 2006-06-27, 19:12
: Temat postu: Piec piecem, a może wiosło wymienić ??
Skoro już dyskusja się brzmienia tyczy to nawet jak się piec wymieni na mega wypas (cokolwiek to znaczy) to polecam rozważenie zakupu nowego wiosła a jeśli środków brak to chociaż wymiane pickupów.
Zazwyczaj niskobudżetowe gitary maja strasznie zmulone brzmienie głównie przez przystawki (chociaż zdażyło mi sie usłyszeć już pare wyjątków) :D
nikt - 2006-06-27, 19:31
:
I teraz bedzie jazda o wyzszosci pasywów nad aktywami :lol:

<joke>
dzix_x - 2006-06-27, 19:35
:
a szczerze sie nad tym tez zastanawiałem.
znajomy majacy taka sama gitare jak ja [Flame Signum] od razu polecił mi aby wymienił na humbuckera Merlin Hellfire...rozwaze to...
Cement - 2006-06-27, 19:52
:
właśnie.. czym róznią się aktywne przystawki od pasywnch. aktywne są zasilane baterią i coś jeszcze? chodzi mi o brzmienie.
sam myśle nad wymianą, po tym jak pogralem na Fenderze Showmasterze z przystawkami EMG 81 i 85. :twisted:
Rafik - 2006-06-28, 02:03
:
Cytat:
I teraz bedzie jazda o wyzszosci pasywów nad aktywami


Nie no to już kwestia gustu :d ja osobiście zawsze pogrywałem na pasywach,
bezpośrednio z aktywami nie miałem styczności a szkoda
nikt - 2006-06-28, 11:43
:
to ci podrzuce wioslo do testow jak bede miale jakas wieksza chwilke,mam EMG 85 pod mostem
siKOra - 2006-06-28, 21:14
:
Hello! :twisted:
Ja osobiscie preferuje tylko pasywne(posiadam teraz Saymour Duncan-distortion)i jestem bardzo zadowolony:)
Z aktywnymi tez mialem przygode w studiu(kawalem do sciagniecia z www.clon.pl Sick ofmind i Madagaskar)na pasywnej nagrywalem kawalek- 322 bo brzmienie musialo byc czytelne i selektywne:)! Gralem 1 koncert na aktywnej i jak dla mnie to za duzo jest brudu ,mułu i jest to malo czytelne ogolnie to rzeżi skrzypi itp no i trzeba pamietac o baterii:P:P....moze mialem nie odpowiednia gitare(Epiphon sg)do tego humbackeru,nie wiem ale aktywbej nie chce miec(kwestia gustu i wykonywanej muzy)
pozdro 777:) :twisted:
nikt - 2006-06-28, 22:07
:
sikora: ostatnie rzeczy ktore moge powiedziec o aktywach ,przynajmniej tych na ktorych gralem i gram to ze maja brudne brzmienie i muł :/ sa selektywne i sterylne i przebijaja sie latwiej przez zespol w miksie.

no ale to roznie bywa, kwestia pickupu, gitary i wzmaka oraz jak sa do siebie podobierane

szczerze to tak jak teraz ci ten Epi daje to zyczylbym innym zeby tak gadalo bo czadzi niezle