Forum muzyczne wROCK.pl

Nasze Miasto - Solidarność `80 we Wrocławiu

radioaktywna - 2010-06-08, 08:45
: Temat postu: Solidarność `80 we Wrocławiu
Solidarność we Wrocławiu. Rok 1980-83. Co, oprócz strajków się wtedy działo?
Czy coś się zmieniło dzięki tym wydarzeniom sprzed 30 lat? Jaki stosunek mają
Wrocławianie do tamtych wydarzeń? Sucha historia z książek to nie wszystko.
Chciałabym uzyskać informacje od ludzi interesujących się historią swojego
miasta, a może i naocznych świadków, strajkujących robotników, studentów.
Zakładam wątek, ponieważ nie znalazłam podobnego :) biorę udział w projekcie
Wagon2010 i opiekuję się miastem Wrocław. Nie ignorujcie tego.
Kapral - 2010-06-09, 17:09
:
"Narastające od kilku miesięcy protesty społeczne we Francji wzbogaciły się o nową formę walki – porywanie, branie na zakładników, przetrzymywanie przez strajkujące załogi menedżerów i szefów zakładów. Może i czas pomyśleć o tym w Polsce?”
- Trybuna Robotnicza.

Solidarność '80 bardzo źle mi się kojarzy.
Jars - 2010-06-12, 19:48
:
No dobrze a jeśli 95% osób na forum urodziła się po 1983 roku a może 1 osoba miała wtedy więcej niż 5 lat?

Na historii bardzo rzadko uczą o współczesnych wydarzeniach, podaj lepiej materiały i o co chodzi ogólnie bo większość nie wiem nt. Wrocławia, Pomarańczowej Alternatywy (mogę mylić) czy innych rzeczy - lepiej najpierw informować niż pytać o zdanie.

Jaki mam stosunek do tamtych wydarzeń? Dziękuję że żyję w wolnej Polsce, sposobów nie oceniam, nie wiem też czy i w jaki sposób należy wyróżniać akurat Wrocław. Co to Wagon2010? Czemu nie ignorować? Wolę myśleć o przyszłości niż rozpamiętywać co było
xh0Na - 2013-06-05, 14:44
:
:hamster_bigeyes: małęgo miasta myślałem że nie będę musiał już tyle wydawać :hamster_dribble:
zetasj55 - 2013-10-10, 13:23
:
porywanie, branie na zakładników, przetrzymywanie przez strajkujące załogi menedżerów i szefów zakładów. Może i czas pomyśleć o tym w Polsce?”