Forum muzyczne wROCK.pl

Nasze Miasto - Nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej

Prekior - 2009-09-29, 21:40
: Temat postu: Nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej
Cześć

http://www.tuwroclaw.com/rozklad-jazdy,roz0.html - co myślicie nad taką formą prezentacji rozkładu jazdy komunikacji miejskiej we Wrocławiu ?

Dość intuicyjna moim zdaniem.
Jars - 2009-09-30, 00:18
:
Intuicyjnie to czuję że jesteś z tuwroclaw.com i sprytnie przemycasz przydatny link, tzw. pozytywny tematyczny spam = nie spam : )
Jars - 2009-09-30, 00:35
:
Wszedłem

1. Wow, dużo tabelek

2. Ok, szukamy rozkładu E

3. Eeee nie znajdę po autobusie, musze po przystanku

4. O matko mam zjechać ten suwak tak nisko na mój przystanek? Jak on się dokładnie nazywał...

5. Co z tego że wybiorę przystanek jak przede mną tyle tabelek do wypełnienia. Na pewno trafię potem na E?

6. Wciskam mpk.wroc.pl

Nie krytykuję, ale 20 sekund na stronie - informacji nie udało/nie chciało mi sie znaleć bo nie znalazłem słowa klucz "Rozkład E" >> "ulica" a mam szukać "ulica" >> E [chyba] + jak zaczałem czytac tabelki dookoła które nie dotyczą rozkładu jazdy [spodziewałem się skrótów] to wyszedłem.

Ok, Wróciłem na stronę, chciałem wpisać Uwagi w Uwagi ale się nie da. I jak zobaczyłem 3 razy "Najpierw wybierz" czyli kreator 3 kroków gdzie zaczynamy od możliwości z setką pozycji do wyboru to... obsługi strony się trzeba nauczyć.

Doświadczenie usera "na koniec dnia" bliskie zeru chyba że przetworzy glukozę niczym ze Snickersa podejmując się wyzwania. Ja nie działam na myśleniu w sieci tylko na odruchach, nauki nowej strony podejmuję się tylko jeśli naprawdę muszę.

Badanie usability, 100 zł za 1 usera, dziękuję, konto podam na priv : )
USAGI - 2009-10-01, 22:25
:
Popieram przedmówcę ;p

Choć strona jest całkiem przydatna, jeżeli jesteś gdzieś tam i znasz tylko nazwę najbliższego przystanku a chcesz się dowiedzieć jak wrócić do domu z owego przystanku ne mając pojęcia co i gdzie z owego jedzie.
Jars - 2009-10-02, 22:56
:
Szczególnie że zdarza się to jak już stoisz w mieście na ulicy. Szansa że ma się iphona albo laptopa z blueconnect tudzież e-kiosk są nieduże.